Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětská scéna - Trutnov

16. 6. 2010

     Ano, je to tak. V neděli ráno jsme se sešli na Rybníčku, naložili věci do autobusu a hurá do Trutnova. V autobuse bylo příjemně a tak jsme byli ze začátku ospalí. Jak to tak ale bývá, brzy se (hlavně kluci) rozdováděli a vedoucí nás nestíhali uklidňovat.

     Za 2 a čtvrt hodiny jsme dojeli na místo. Holky si odnesly věci do tanečního sálu se zrcadly a kluci dokonce do multifunkční klubovny, kde jsme byli ubytovaní. Měli jsme hlad a tak jsme šli na oběd. Po krátkém odpočinku jsme šli zhlédnout tři představení, která se nám velice líbila. Poté přišla řada na nás. Samozřejmě ne s představením, ale se zkouškou s osvětlovačem. Protože jsme neměli dost času, uspořádali jsme si ještě jednu zkoušku v klubovně. Večer byl ohlášen večerní program a my uvažovali, jestli tam máme jít nebo ne. Nakonec bylo odhlasováno že ano. A nelitovali jsme. Byla to Zlatovláska, ale v tak skvělém provedení, že jsme se prohýbali smíchy ještě den poté.

     Příští den jsme vstávali brzy ráno abychom se oblékli do krojů a a vyrazili na dopolední představení. Bohužel se počasí nevyvedlo a tak bylo v kině Vesmír velice málo diváku. Dopolední vystoupení bylo totiž pro veřejnost, hlavně pro školy. My jsme to však brali s optimismem a málo diváku jsme považovali za takovou veřejnou zkoušku na odpoledne. Stejně jako na zkoušce se nám to povedlo a na skvělé náladě přidal i výborný oběd ve školní jídelně(!). 

     Odpolední program se nám také vydařil. Dokonce i ty nejmenší vtípky měli u diváků velký ohlas, což nás naplňovalo dobrým pocitem. Největší výbuch smíchu byl při drzosti anděla, nebo když jsme na konci přáli šťastný a veselý Nový rok. 

     Po úspěšném představení jsme oblékli červená "Jizerkovská trička" a vyrazili na diskuzní klub účinkujících. Tam jsme se sešli ještě se dvěma dalšími soubory, které vystupovali s námi. Byly to představení "Internát" a "Johannes doktor Faust". Tam jsme se nejdřív hrou lehce seznámili, pak jsme si sedli do kroužku a debatovali o našich výkonech. Byla nám pochválena naše všestranost: "Mě se líbilo, že jste se snažili i tancovat." Pochváleny byly i kostýmy, hlavně jednoduchost a názornost oveček. "Když začali dělat béééé, bylo to jasný." Samozřejmě se vyskytla i kritika: Ostatním se nejdřív nelíbil malý papírový betlém a nepřítomnost Josefa s Marií. My jsme jim vysvětlili, že to je staročeský zvyk, s kterým se dřív chodilo od chalupy k chalupě a koledovalo se, a jak koukali! Také se jim nelíbilo, že vinšujem nový rok uprostřed června. Ale za to my nemůžeme.

     I naši vedoucí byli na semináři. Tam nás především chválili za hezké zpracování folkloru a rozdělili se na dvě skupiny: Jedné se to zdálo přiměřené, uhlazené, ale nic by neměnila a ta druhá by zařadila do programu nějakou akci, např. vraždění neviňátek. My to ale měnit nebudeme, protože to je přece jenom Vánoční vystoupení a tak musí počkat do zimy.

     Vše si můžete přečíst v deníkách Dětské scény, číslo 3 na str. 14 a číslo 4 na úvodním obale, foto na str. 2, recenze na str. 3, 4, 5, a 6. Myslím, že to stojí za to. Aspoň ty fotky.

     Večer byla uspořádána velká diskotéka pro všechny soubory. My jsme přišli mezi prvními a hned si začali pinkat s balónkama, jak malí. Na začátku připraveného programu jsme se rozcvičili na písničku "hlava, ramena, kolena..." a pár jiných her. Pak jsme se začali kroutit do rytmu hudby, která běžela na plný pecky. Po půl hodince přišlo přetahování provazu a velice známá hra na kroužení kolem židlí, kterých je méně než účastníků. Když se znovu rozběhla volná zábava, celá Jizerka tancovala až do vyčerpání. (Obrazně řečeno, protože my se nemůžeme nikdy vyčerpat!). Večer jsme ještě hráli na kytaru a zpívali, načež jsme spali jako zabití.

      V úterý ráno jsme se nasnídali a vyrazili klikatými Trutnovskými uličkami do ZUŠky do dílen. Nic jsme ale nevyráběli. Spolu s jinými soubory jsme se rozdělili do několika skupin a pracovali s prostorem, slovem a fantazií. Hráli jsme různé hry a nikomu nevadilo, že jsme cestou tam zabloudili a ostatní na nás museli čekat. Odpoledne jsme se šli podívat na další představení, vyfotili pár fotek, sbalili a tradááá domů! V autobuse bylo veselo, všichni jsme si sdělovali své zážitky a znovu a znovu odříkavali hlášky z různých vtipných situací. 

     Myslím, že se nám to všem velice líbilo a už se všichni těšíme na další společnou akci, soustředění v Bedřichově.

 

                                                                          Vaše Kačka J. ♥

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář